TAFT pelaa 2018
27.05.2018
TAFT pelaa -kalenteri on täällä!
Olemme laatineet alla olevan kalenterin helpottamaan kesän otteluiden aikataulujen ja tapatumapaikkojen löytämistä. TAFT pelaa miesten III-divisioonan lisäksi lähes kaikissa nuorten ikäluokissa. Tulehan katsomaan, sanovat, että jefu on parasta paikan päällä!
TAFT PELAA |
Klo |
Paikka |
Sarja |
Joukkueet |
Toukokuu |
|
|
|
|
5.5.2018 |
12:00 |
Velodromi ulkokenttä |
U15 11vs11 |
Helsinki Roosters - TAFT-ECG Panthers |
20.5.2018 |
11:00 |
Velodromi ulkokenttä |
U15 11vs11 |
TAFT-ECG Panthers - Seinäjoki Crocodiles |
25.5.2018 |
19:00 |
Keski-Espoo Urh.kenttä 2 |
U15 11vs11 |
Wolverines Espoo vs TAFT-ECG Panthers |
26.5.2018 |
|
Sipoo |
U13 5vs5 |
Bulldogs-turnaus: TAFT Warriors - Turku Trojans, Sipoo Bulldogs - TAFT Warriors |
26.5.2018 |
|
Sipoo |
U11 |
TAFT-ECG United Bulldogs-turnauksessa |
Kesäkuu |
|
|
|
|
3.6.2018 |
16:30 |
Pyynikin kenttä |
Miesten III-div |
Tampere Patriots - TAFT |
9.6.2018 |
19:00 |
Pansio Poropuisto |
Miesten III-div |
Turku Trojans - TAFT |
10.6.2018 |
13:00 |
Tikkurila iso tekonurmi |
U15 11vs11 |
TAFT-ECG Panthers - Wolverines Helsinki |
16.6.2018 |
16:00 |
Tikkurila iso tekonurmi |
Miesten III-div |
TAFT - Rovaniemi Nordmen |
16.6.2018 |
|
|
U15 11vs11 |
16.-17.6.2018 välierät |
17.6.2018 |
|
Hyvinkää |
U11 |
TAFT-ECG United Falcons-turnauksessa |
30.6.2018 |
15:00 |
Kenraalinpuiston kenttä, Vantaa |
Miesten III-div |
TAFT - Royal A |
29.6.-1.7.2018 |
|
|
U15 11vs11 |
29.6.-1.7.2018 Finaali |
Heinäkuu |
|
|
|
|
7.7.2018 |
15:00 |
Kenraalinpuiston kenttä, Vantaa |
Miesten III-div |
TAFT - Sipoo Bulldogs |
13.7.2018 |
18:30 |
Perttula |
Miesten III-div |
Hyvinkää Falcons - TAFT |
22.7.2018 |
15:30 |
Brahen kenttä |
U17 11vs11 |
Wolverines Helsinki - TAFT-ECG-Bulldogs Bulldozers |
27.7.2018 |
|
|
Miesten III-div |
8.kierros 27.-29.7.2018 |
28.7.2018 |
17:00 |
Keski-Espoo Urh.kenttä 2 |
U17 11vs11 |
Wolverines Espoo - TAFT-ECG-Bulldogs Bulldozers |
28.7.2018 |
|
Kouvola |
U11 |
TAFT-ECG United Indians-turnauksessa |
29.7.2018 |
15:00 |
Rusko |
Miesten III-div |
Rusko Mayhem - TAFT |
Elokuu |
|
|
|
|
5.8.2018 |
|
|
Miesten III-div |
9.kierros |
5.8.2018 |
|
|
U17 11vs11 |
TAFT-ECG-Bulldogs Bulldozers - Butchers |
10.8.2018 |
|
|
Miesten III-div |
välierät 10.-12.8.2018 |
11.8.2018 |
15:30 |
Velodromi ulkokenttä |
U17 11vs11 |
TAFT-ECG-Bulldogs Bulldozers - Helsinki Roosters |
11.8.2018 |
|
|
U13 5vs5 |
Crocodiles-turnaus: Wolverines Espoo - TAFT Warriors, TAFT Warriors - Turku Trojans |
11.8.2018 |
|
Seinäjoki |
U11 |
TAFT-ECG United Crocodiles-turnauksessa |
17.8.2018 |
|
|
Miesten III-div |
Tinamalja 17.19.8.2018 |
24.8.2018 |
|
|
Miesten III-div |
Nousukarsinta 24.-26.8.2018 |
25.8.2018 |
|
|
U17 11vs11 |
25.-26.8.2018 välierät |
25.8.2018 |
|
Turku |
U13 5vs5 |
Trojans-turnaus: TAFT Warriors - Sipoo Bulldogs, Turku Trojans - TAFT Warriors |
25.8.2018 |
|
Turku |
U11 |
25.-26.8.2018 TAFT-ECG United Trojans-turnauksessa |
Syyskuu |
|
|
|
|
1.9.2018 |
|
|
U11 |
TAFT-ECG United Wolverines-turnausksessa |
1.9.2018 |
|
|
U13 5vs5 |
Wolverines-turnaus: Turku Trojans - TAFT Warriors, TAFT Warriors - Wolverines Espoo |
8.9.2018 |
|
|
U17 11vs11 |
8.9.2018 Finaali |
9.9.2018 |
|
|
U11 |
TAFT-ECG United Giants III -turnauksessa |
|